نخستین پیروزی تیم ملی والیبال نوجوانان در رقابت های جهانی بحرین با حضور بازیکن برارجانی – sootsport
خانه / اخبار باشگاه ها / نخستین پیروزی تیم ملی والیبال نوجوانان در رقابت های جهانی بحرین با حضور بازیکن برارجانی

نخستین پیروزی تیم ملی والیبال نوجوانان در رقابت های جهانی بحرین با حضور بازیکن برارجانی

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی مردان زیر ۱۹ سال جهان به مصاف ایتالیا رفت و سه بر دو این تیم را شکست داد.عرفان غلامپور نوجوان دشتستانی(برازجانی)، تیم ملی والیبال ایران در این مسابقات همراهی میکند.

به گزارش سوت اسپورت به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران از ساعت ۱۹ به وقت محلی و ۲۰ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران و در نخستین مسابقه خود در رقابت های جهانی بحرین در سالن شماره دو مجموعه ورزشی ملی منامه به مصاف ایتالیا رفت و سه بر دو این تیم را شکست داد.

ملی پوشان جوان ایران در ست های دوم و سوم این مسابقه با امتیاز مشابه ۲۵ بر ۲۳ مغلوب حریف شدند، اما در ست های اول، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۵ بر ۱۲ به پیروزی رسیدند تا نایب قهرمان اروپا را شکست داده باشند.

محمد وکیلی سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان در ابتدای نخستین مسابقه ایران در این رقابت ها از ترکیب مهدی جلوه، امیرحسین توخته، امیر محمد فلاحت خواه، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

ماریو باربیورو سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا نیز دانیل لاویا (کاپیتان)، داویده گاردینی، لورنزو کورتزیا، لورنزو اسپروتو، دیه‌گو کانتاگالی، مانوئل بوسولاری و فیلیپو فدریکی را به میدان فرستاد.

در ست نخست تیم ایران نمایش بسیار خوبی برابر ایتالیا داشت و اجازه هنرنمایی به لاجوردی پوشان نداد.

در ست دوم رقابت بسیار نزدیک به هم پیش رفت و ایتالیا در اکثر مواقع از تیم ایران پیش بود و در نهایت تیم ایران با اختلاف دو امتیاز مغلوب ایتالیا شد.

در ست سوم نیز رقابت دو تیم بسیار نزدیک به هم پیش رفت و همانند ست دوم تیم ایران با اختلاف دو پوئن مغلوب حریف شد تا از نظر ست شماری دو بر یک ایران عقب بیافتد.

در ابتدای ست چهارم عملکرد ملی پوشان ایتالیا بهتر بود و تیم ایران پیش افتادند اما در امتیاز ۱۰ دو تیم برابر شدند. وقت استراحت دوم ست چهارم ۱۶ بر ۱۲ به ایران رسید و این موضوع سرمربی ایتالیا را عصبانی کرد و سر بازیکنانش داد زد که چرا چند امتیاز متوالی به ایران دادید. در این ست امیرحسین توخته عملکرد مناسبی داشت. در نهایت این ست نیز با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ به ایران رسید تا مسابقه به ست حساس پنجم کشیده شود.

در ست پنجم رقابت نزدیک دو تیم ادامه یافت اما در نهایت تیم ایران ۱۵ بر ۱۲به پیروزی رسید تا در نهایت سه بر دو فاتح این میدان سخت باشد.

والیبال نوجوانان ایتالیا در حالی در این رقابت ها شرکت کرده است که عنوان نایب قهرمانی اروپا را یدک می کشد. این رده سنی والیبال ایتالیا از چهارمین دوره رقابت های جهانی در این مسابقات حاضر شده و تا کنون در هفت دوره حضور خود سه مدال طلا، نقره و برنز کسب کرده است.

هکتور هورتیز از پورتوریکو و والتر هوگو ویرامِچان از پرو به عنوان داوران اول و دوم قضاوت دیدار ایران و ایتالیا را برعهده داشتند.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران فردا (یکشنبه) در دومین دیدار خود در رقابت های جهانی به مصاف مکزیک می رود.

در دیگر مسابقه گروه ایران، تیم های مکزیک و جمهوری چک قبل از دیدار ایران به مصاف یکدیگر رفتند که جمهوری چک سه بر صفر و با امتیازهای ۲۸ بر ۲۶، ۲۵ بر۱۶ و ۲۵ بر ۱۷به پیروزی رسید.

درباره ی عباس فخرالدینی

مطلب پیشنهادی

سرنوشت قهرمانی رده امید فوتسال دشتستان به روز آخر کشید شد+تصاویر اختصاصی

به گزارش سوت اسپورت: از سری مسابقات فوتسال رده امید شهرستان دشتستان گرامیداشت سرداران و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Powered by Live Score & Live Score App