گفتگو اختصاصی با موعود فخرایی،دبیر هیئت والیبال شهرستان دشتستان – sootsport
خانه / اخبار باشگاه ها / گفتگو اختصاصی با موعود فخرایی،دبیر هیئت والیبال شهرستان دشتستان

گفتگو اختصاصی با موعود فخرایی،دبیر هیئت والیبال شهرستان دشتستان

به گزارش سوت اسپورت: گفتگویی انجام دادیم با دبیر هیئت والیبال شهرستان دشتستان موعود فخرایی،جوان خوش قامت دشتستانی که مقام های والایی در این رشته برای دشتستان به ارمغان آورده است و با پرورش جوانان و نوجوانان و استعداد یابی پیشرفته در آکادمی موعود فخرایی نوید روز های درخشانی را برای شهرستان دشتستان می دهد.

لطفا خودتان را برای مخاطبان ما معرفی کنید؟
سلام و عرض ادب و احترام خدمت همه خوانندگان محترم و همشهری های عزیزم،تشکر که این فرصت رو در اختیار بنده قرار دادید
موعود فخرایی هستم،متولد آبان ۱۳۶۵ در شهر برازجان.
از چند سالگی به ورزش روی آوردید؟
ورزش را از ۵ سالگی و با ورزش ژیمناستیک،زیر نظر استاد اقلیما آغاز کردم
تا چند سالگی به ژیمناستیک ادامه دادید؟و چطور به ورزش والیبال روی آوردید؟
مدت یکسال ژیمناستیک و پس از آن در کلاس تابستانی فوتبال زیر نظر استاد عباس متقی،پس از آن ورزش بسکتبال رو زیر نظر استاد ناصر سعیدی تا اول دبیرستان ادامه دادم.
اول دبیرستان با نظر جناب آقای حیدر احمد زاده معلم ورزش دبیرستان بهشتی ورزش دو و میدانی شروع و در کنارش بصورت تفریحی والیبال رو هم در سطح شهر بازی میکردم
بصورت جدی و حرفه ای والیبال رو از سال ۸۳ شروع کردم.
دوره حرفه ای شما بعنوان بازیکن والیبال چطور گذشت؟
اگر بخوام تیتر وار عرض کنم،میتونم به چندین دوره قهرمانی مسابقات منطقه ای دانشجویی کشور و انتخاب به اردوی تیم ملی والیبال دانشجویان،مقام سوم دانشجویان ایران،چندین دوره قهرمانی استان و شهرستان و قهرمان والیبال ساحلی شهرستان اشاره کنم.

چطور به مربیگری رو آوردید؟
از آنجا که بنده و جناب سید عباس امیری تنها مربیان بین المللی در رشته دو و میدانی بوده و هر دو در کنار هم توانستیم برترین مربیان کشور در رشته دو و میدانی باشیم،پس از کنار گذاشتن مربی گری دو و میدانی،به همراه هم‌بدلیل علاقه به رشته والیبال وارد این رشته شدیم،بنده به عنوان بازیکن و جناب امیری به عنوان مربی،از سال ۱۳۹۰ بدلیل استعداد در مربی گری در کنار استاد خود جناب امیری و به درخواست جناب رضا قلی انگالی(مرد بزرگ والیبال استان و کشور) کار مربی گری تیم منتخب هیت والیبال شهرستان دشتستان را بعهده‌ گرفتم و از فرصتی که ریاست اسبق هییت شهرستان در اختار بنده گذاشت نهایت استفاده را بردم.
در سال ۹۱ مدرسه والیبال رو با کمک جناب امیری و پشتیبانی جناب انگالی راه اندازی کردم که تا امروز فعالیت این باشگاه در رشته والیبال و فوتسال ادامه داره.
این روز ها شاهد پدیده ای در ایران هستیم به نام عرفان غلامپور،بنظرتان در مسابقات جهانی نیز میتواند حرفی برای گفتن داشته باشد؟
عرفان جزو نوابغ والیبال دنیاست چون دو سال بیشتر نیست که والیبال رو شروع کرده،تو این مدت تونسته تکنیک های والیبال رو فرا بگیره و خودش رو به والیبال ایران اثبات کنه،همین زمان ترقی کم باعث شده که هنوز تجربه کافی مسابقات بین المللی رو نداشته باشه،اما همین استعدادش تو ورزش مطمعنا میتونه کمبود تجربشو جبران کنه.
اینو باید بگم که انتخاب شدن عرفان حتی از بازی کردن در مسابقات هم مشکل تر بوده،جایگاه والیبال ایران در جهان اونقدر بالاست که تصاحب پیراهن تیم ملی ایران آرزوی هروالیبالیستیه،البته بنده و جناب امیری از تجربیاتمون(مسابقات بین المللی دو و میدانی) به عرفان انتقال دادیم و اطمینان دارم که اگر فرصت بازی به عرفان در مسابقات جهانی داده بشه یقینا تیم ملی رو کمک میکنه،از اونجایی که حضور یک ملی پوش نوجوان در استان بوشهر سابقه نداشته من منتظر برگشت عرفان و استفاده از تجربیاتش برای استفاده بقیه شاگردام هستم.
بنظرتان به چه دلیل دشتستان داری تیم در سطح اول کشور نیست،آیا دلیلش نبود بازیکنان هست؟
ببینید،حضور در لیگ دسته یک یا سوپر لیگ به نظر من‌فقط با خرج کردن پول و بازیکن خوب آوردن جز خشک کردن ریشه هر رشته ورزشی نتیجه ای نخواهد داشت،میتونم تیم والیبال دلیران دشتی از شهر خورموج رو مثال بزنم که همین رویه رو پیش گرفت و با هزینه نسبتا زیاد بازیکنای درجه یک ایران رو به اضافه کادر فنی خوب دور هم جمع کرد و تونست بعد از دو سال جواز سوپر لیگ رو بدست بیاره،ولی تو این مدت نتونست زمینه سازی بومی داشته باشه و از علم مربیان و تجربه بازیکنان غیر بومی به نفع شهر و استانش استفاده کنه،دلیل این حرفم اینه که الان شهرستان دشتی و شهر خورموج حتی در رده پایه هم فعالیت خاصی در زمینه والیبال نداره،پس من نظرم اینه که باید از پتانسیل موجود در شهرستان و استان در کنار چند بازیکن با تجربه در کنار هم استفاده کرد،ما در حدود ۷۰ درصد بازیکن بومی در سطح عالی داریم که میتونیم در سطح دسته اول کشور ازشون استفاده کنیم ولی خب در برخی از پستها لازم هست که از بازیکن غیر بومی و سطح بالا استفاده بشه.
جا داره اعلام کنم که با عنایات جناب کمارج و رایزنی های جناب امیری ریس هیت والیبال دشتستان در صدد هستیم که داشته هامون رو در کنار هم بزاریم و به یاری خدا امسال در فکر شرکت در مسابقات زیرگروه کشور باشیم.
البته باید بستر برای تمرینات منظم و دعوت از چند بازیکن خوب غیر بومی و شرکت بدون مشکل در مسابقات محیا بشه که حضورمون در این سطح به پیشبرد والیبال کمک کند.

در حال حاضر چند بازیکن دشتستانی در سطح بالای والیبال کشور داریم؟
در حال حاضر عرفان غلامی پور در بالاترین سطح والیبال کشور قرار داره،چهار بازیکن در سوپر لیگ نوجوانان و جوانان،و ۷ بازیکن دیگر هم به اردوی تیم های ملی نوجوانان و نونهالان دعوت شده که در نیمه‌دوم سال در اردو ها شرکت خواهند کرد.

آیا مسولین در روند پیشرفت والیبال دشتستان قدم بر میدارند؟
در این چند سال فعالیت بنده در والیبال میتونم از مسولینی مثل جناب آقای رضا قلی انگالی،سرکار خانم حسینی،جناب آقای نادر آزاده نام ببرم که در واقع بیش از اون چیزی که انتظار میرفت به والیبال شهرستان کمک کردند،در حال حاضر هم جناب علی کمارج تمام تلاشش رو در بهبود وضع موجود والیبال شهرستان انجام می دهد.
اما‌ در واقع برای رسیدن به وضع آرمانی و نتیجه گیری سریعتر باید شاهد یاری دیگر مسولین ورزشی و غیر ورزشی مرتبط در این زمینه باشیم.
نماینده محترم مجلس،شهرداری،فرمانداری،آموزش و پرورش و….. باید نقش پر رنگتری رو ایفا کنند.

والیبال دشتستان چه ساختار هایی نیاز دارد تا صاحب یک تیم والیبال کاملا بومی در سطح بالای کشور باشد ؟
جوانان دشتستان پتانسیل بسیار بالایی دارند،در عین حال مربیان بروز و سطح بالایی در شهرستان مشغول به کار هستند که همین دو فاکتور مهمترین پیش نیاز برای ایجاد یک ساختدار حرفه ای بومی میباشد،پس از این دو فاکتور بحث مسایل مالی و زیر ساختی به میان می آید که نبود یا کمبود آن پیمودن مسیر را سخت و یا غیر ممکن می نماید،پس در حال حاضر تامین منابع مالی ثابت جهت رشد و پرورش نیروی انسانی اولویت اول برای داشتن یک تیم نسبتا بومی و آبرومند می باشد
چه کسانی تا به الان دست یاری رسان به هییت والیبال شهرستان دشتستان‌ داده اند؟
جناب آقای علی کمارج، سرکار خانم خدیجه حسینی،جناب آقای علی پورجم،جناب آقای رضا قلی انگالی،جناب آقای علی انگالی،جناب آقای رحمت ایرانپور،جناب آقای جعفری(مدیریت زمرد اپتیک)،جناب آقای مجتبی هاشمی،جناب آقای مسعود سنایی،آقای حاج علی مرادی،آقای علی مراد بابا علی،آقای شاهپور ریسی،آقای شاهپور صیادی،آقای رضا بحرینی،آقای مهدی بهبهانی،فروشگاه ورزشی امین اسپورت(جناب آقای عبدالهی)،فروشگاه پریما اسپورت(جناب آقای هاشمی)کمک شایانی را به ما کرده اند.

با تشکر از وقتی که در اختیار ما و مخاطبین گزاشتید اگر صحبتی پایانی دارید میشنویم:
بنده هم تشکر میکنم از فرصتی که در اختیار بنده گذاشته شد،از افرادی که به عنوان اسپانسر و یاری دهنده هییت در کنار ما هستند تشکر ویژه دارم.
تشکر میکنم از پدر و مادر عزیزم و همسر مهربانم که با صبر و محبت پشتیبان من در شروع و ادامه فعالیت ورزشی هستند.
ضمنا افتخار میکنم که زاده جنوب کشور و شهر برازجان با مردمی خونگرم و دوست داشتنی هستم و به تک تک هم شهری های عزیزم میبالم.

IMG-20170729-WA0007IMG-20170729-WA0003IMG-20170729-WA0009

درباره ی عباس فخرالدینی

مطلب پیشنهادی

فوتسالیست برازجانی قهرمان لیگ برتر نوجوانان کشور شد

افتخاری دیگر برای فوتسال استان بوشهر و شهرستان دشتستان آرمین برز بازیکن تیم بهمن برازجان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Powered by Live Score & Live Score App